5 sposobów na ładny uśmiech

28 listopada 2017 Piękno Natury

5 sposobów na ładny uśmiech

Headshot portrait of laughing beautiful caucasian woman wearing casual clothing. Young female standing on the street in summer and looking at camera. Attractive model posing with cheerful expression

Uśmiech to jedna z pierwszych rzeczy, która przykuwa naszą uwagę w drugiej osobie. Jeśli jest zdrowy, ładny i zadbany może zdziałać cuda. Wielu mężczyzn jest zdania, że uśmiech jest dużo bardziej atrakcyjny niż makijaż! Jednak mimo tego, badania dowodzą, że uśmiechamy się stanowczo za rzadko!

Dziecko uśmiecha się około 400 razy w ciągu dnia, gdy statystycznie dorosły robi to aż o 17 razy mniej….

A jakie znaczenie ma uśmiech w życiu codziennym?

Amerykańska Akademia Kosmetycznej Dentystyki przeprowadziła ankietę, z której wynika że:

96% dorosłych sądzi, że uśmiech dodaje atrakcyjności,

74% dorosłych twierdzi, że brzydki uśmiech może negatywnie wpływać na karierę,

99,7% dorosłych uważa, że uśmiech jest niezbędny w relacjach społecznych.

Biorąc pod uwagę powyższe, mamy już co najmniej 3 powody, dla których o zęby warto zadbać, bo w końcu to ich zasługą jest ładny wygląd naszego uśmiechu. Ale, żeby on rzeczywiście był ładny, to konieczne jest, aby zęby były zdrowe. Większość z nas mniej więcej wie, jak dbać o higienę jamy ustnej: że zęby powinno się myć po każdym posiłku, a przynajmniej 2 razy dziennie, że warto używać preparatów do płukania jamy ustnej, ponieważ bakterie również utrzymują się na języku, podniebieniu i wewnętrznej stronie policzków, że bieli zębów szkodzą: kawa, herbata, wino i papierosy i że powinno się regularnie używać nici dentystycznych. Na pytanie, jak bardzo się do tego stosujemy, niech każdy odpowie sobie sam indywidualnie. Na to, czy jest zadowolony z kondycji swojego uśmiechu, również.

Małe kroki przyczyna wielkich zmian

Przedstawimy Wam kilka prostych reguł, dzięki którym zachowacie zdrowie zębów, wprowadzając do swojego codziennego życia niewielki zmiany, a w zasadzie, stając się po prostu bardziej świadomymi swoich wyborów.

  1. Zęby lubią owoce

Owoce to drogocenne źródło witamin i składników mineralnych. Są one dobre nie tylko dla zębów, ale również dla kości. Mają jednak swoje wady, ponieważ zawierają kwasy (cytrusy), które mogą osłabiać szkliwo i cukry, które są wrogiem dla zębów. W tym temacie kompanem idealnym jest jabłko! Nie za kwaśne i nie za słodkie, a dodatkowo pobudza ślinianki, które produkując zwiększoną ilość śliny, oczyszczają naturalnie jamę ustną. Truskawki z kolei to drogocenne źródło kwasu jabłkowego, który jest składnikiem… wielu past wybielających. Aby cukru w owocach nam nie zaszkodziły, to zjedzmy porcję na raz, a nie podjadajmy przez cały dzień.

  1. Spożywaj produkty zawierające wapń

To, że wapń jest potrzebny naszym kościom i zębom, raczej wiemy. Pamiętajmy więc o tym w naszej diecie. Produkty bogate w wapń to oczywiście przetwory mleczne, takie jak kefiry, jogurty naturalne, maślanki. Starajmy się je regularnie dodawać do możliwych potraw, aby ochronić się przed złamaniami, kruchością i próchnicą zębów.

  1. Herbata jest niedocenionym źródłem fluoru

Pisaliśmy kiedyś o tym, że fluor w paście jest nam zbędny, ponieważ nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego ile wprowadzamy go do organizmu za pomocą pożywienia. Szczególnie dużo jest go w herbacie. Najwięcej w zielonej, która ma wiele innych dobrych właściwości dla naszego organizmu, więc sięgnijmy po nią czasem. Jeśli jednak nie lubimy tej odmiany, a powinniśmy uzupełnił poziom fluoru, to także pomoże nam klasyczna czarna herbata. Pamiętajcie jednak, że ona może powodować przebarwienia, więc po wypiciu warto przepłukać jamę ustną.

  1. Kolejność spożywanych produktów ma znaczenie

W naszej diecie znajdują się potrawy, które są odpowiedzialne za wzrost i spadek poziomu pH w naszej jamie ustnej. Dla zębów szkodliwy jest spadek poziomu pH, do którego przyczyniają się słone i słodkie przekąski, a także produkty kwaśne. Po nich warto zjeść takie, które wyrównają i podniosą poziom pH, a nimi z kolei są produkty nabiałowe: mleko, sery, jogurty. Warto zwrócić uwagę na tę kolejność przy posiłkach.

  1. Dodaj do pasty do zębów olej kokosowy

Olej kokosowy zapobiega próchnicy i niszczy bakterie odpowiedzialne za wytwarzanie kwasów, które szkodzą naszemu szkliwu. Poza tym pomaga w przyswajaniu wapnia i magnezu, które mają znaczący wpływ na zdrowie naszych zębów. Jednym ze sposobów, aby wykorzystać te właściwości jest żucie oleju kokosowego, ale wiemy, że nie do każdego to przemawia. W takim wypadku warto dodać małą jego ilość do pasty do zębów i taką miksturą je szczotkować.

  1. *Polub gumę do żucia

Oczywiście, jeśli możesz. Czasem, w przypadkach leczonych już zębów istnieją przeciwwskazania do żucia gumy, ale jeśli Ty nie jesteś tym przypadkiem, to warto, żebyś spróbowała tego sposobu oczyszczania zębów. Guma wspomaga wydzielanie śliny, która oczyszcza jamę ustną i zwalcza drobnoustroje, poza tym czyści przestrzenie międzyzębowe z pozostałości po jedzeniu i dba o nasz świeży oddech. Wskazana jest guma bez cukru, tylko ona spełnia właściwie swoją funkcję i nie powinno jej się też żuć za długo, wystarczy około 20 minut po posiłku.

 

Mamy nadzieję, że wdrążenie tych paru sposobów na piękny uśmiech przyjdzie Wam bez kłopotu i będziecie uśmiechać się tyle co dzieci… albo jeszcze więcej 😉

Sprawdź też nasze produkty, które zadbają o Twój zdrowy uśmiech i zgłoś się po rabat!

, , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bez względu na to, czy chcesz dołączyć do naszego zespołu i promować zdrowe suplementy wśród swoich znajomych, czy tylko kupować je dla siebie z ogromną zniżką skontaktuj się z nami!