Dlaczego warto klepać się po twarzy?

16 sierpnia 2017 Piękno Natury

Dlaczego warto klepać się po twarzy?

Twarz jest delikatna i podatna na wszystkie czynniki zewnętrzne, jakie środowisko ma jej do zaoferowania. Szybko może się okazać, że niesprzyjające warunki i zła pielęgnacja nadwyręży jej skórę, a sprawienie by stała się jędrna, ładna, świeża i promienna, może okazać się niezwykle trudne. Okazuje się, że skutecznie możemy jej pomóc… klepiąc się po niej!

Prawie każdy z nas używa kremów do twarzy. Bez względu na to, jaki to jest krem, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że między innymi właśnie Ty źle go nakładasz!

Dlaczego?

Krem najzwyczajniej na świecie zazwyczaj jest wsmarowywany przez swoje posiadaczki lub nawet wcierany, aż wchłonie się jeszcze podczas kontaktu dłoni z twarzą. Tymczasem okazuje się, że ta metoda, pomimo iż popularna, nie jest wcale właściwa. Szok? To już wyjaśniamy.

Faktem jest, że raczej mało kto podczas używania kosmetyku zastanawia się nad jego sposobem aplikacji, raczej interesujemy się tym, czy to co zostało powypisywane na opakowaniu rzeczywiście zadziała tak, jak sobie tego życzymy. A to błąd, ponieważ właśnie od tego, jak nałożymy krem, zależy także jego skuteczność. Do tego okazuje się, że poszczególne części twarzy powinno traktować się inaczej.

Zanim jeszcze zaczniemy nakładać sobie kosmetyk powinniśmy na początku umyć twarz, a dobrze jest także wykonać peeling. Do tego idealnie nadadzą się nie tylko żele, ale również toniki do twarzy. Oczyszczenie sprawi, że kosmetyk lepiej się wchłonie w pory, no i nie rozprowadzimy sobie zanieczyszczeń po skórze.

Aplikacja krok po kroku

Gdy już skóra jest czysta i gotowa na przyjęcie kremu to następuje czas na… wklepywanie i masowanie. !Uwaga! Skóra nie musi być całkowicie sucha po umyciu. Kremy dużo lepiej się przyjmują na delikatnie wilgotnej cerze! Krem rozpoczynamy nakładać od skroni po skrzydełka nosa. Nie przesadźmy z ilością, ponieważ nasza twarz może się potem stać lepka i tłusta, a tego z pewnością chcemy uniknąć.

Gdy nabierzemy już odpowiednią ilość kosmetyku na palce, to delikatnie rozprowadźmy go na skórze, ale nie wolno mocno pocierać (!), bo bez względu na cerę, skóra na twarzy jest delikatna i takie intensywne działania spowodują, że szybciej pojawią się na niej zmarszczki, a krem ma między innymi przecież temu zapobiec. Możemy okrężnymi ruchami wykonać delikatny masaż, pamiętając o wcześniejszej uwadze. Jak już mamy rozprowadzony nasz kosmetyk na twarzy, to właśnie w tym momencie warto go samymi opuszkami palców wklepać w twarz. Szczególnie polecamy zwrócić na to uwagę przy kremach pod oczy. Tam skóra jest szczególnie wrażliwa i lepiej jej nie rozciągać w żadną ze stron, tylko właśnie kilkoma powtórzeniami wklepać kosmetyk za pomocą dwóch palców.

Taki sposób wprowadzania kosmetyku nosi za sobą dodatkowe zalety, podczas naszego oddziaływania na twarz, skóra staje się pobudzona, a jej krążenie poprawia się, dzięki czemu wszystkie procesy komórkowe funkcjonują szybciej. To także wpływa na przyjęcie się kosmetyku, tak jak w przypadku masowania.

Wpychanie kremu w twarz

Pamiętajmy jednak, że przy całym tym masowaniu i klepaniu nie chodzi o to, żeby się krzywdzić. Nie musimy się bić po twarzy, to ma być bardziej takie „wpychanie” kosmetyku w skórę. Tak jakbyśmy sprawdzali, czy mamy gorączkę, przykładając palce do czoła, tylko tyle, że kilkukrotnie powtarzamy ten ruch. Wykonujemy te ruchy na czole, policzkach, powoli zbliżając się do nosa, a następnie wokół oczu i ust. Następnie jeśli chcemy także użyć kosmetyku na szyję i dekolt, to powtarzamy ruchy zniżając powoli ręce po skórze.

Na koniec jeszcze uspokoimy Was, bo pewnie myślicie, że teraz trzeba będzie wcześniej wstawać, bo zabieg staje się czasochłonny. Nic podobnego! Po kilku aplikacjach zauważycie, że w ilości potrzebnego czasu nic się nie zmieniło, za to Wasza skóra odniosła wiele korzyści.

Zachęcamy Was do spróbowania nowej metody nakładania i aplikacji z naszą nową serią kremów Botanic! A jeśli nie wiecie jak odpowiednio dobrać krem do swojej cery, to zapraszamy Was tutaj.

P.S. Pamiętaj, że kontaktując się z nami otrzymujesz rabat na zakupy!

 

, , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bez względu na to, czy chcesz dołączyć do naszego zespołu i promować zdrowe suplementy wśród swoich znajomych, czy tylko kupować je dla siebie z ogromną zniżką skontaktuj się z nami!