Dlaczego warto stosować maseczki do twarzy?

19 września 2017 Piękno Natury

Dlaczego warto stosować maseczki do twarzy?

portrait of beautiful young woman putting on cucumbers on her eyes

Często bardzo niedoceniane i zapomniane czekają na sklepowych półkach lub już nawet w kosmetyczkach, aż ktoś je w końcu zauważy i zechce po nie sięgnąć. Dlaczego kremów stosujemy tak dużo i tak chętnie, a o maseczkach musimy sobie przypominać? Gdy tymczasem one, jedyne co nam mogą wyrządzić, to… wiele dobrego!

Maseczki występują w kilku postaciach i posiadają różnorodne zastosowania. Mogą być oczyszczające, odświeżające, odżywcze lub relaksujące. W zależności od cery jaką posiadamy i jakie ma ona aktualnie potrzeby możemy wybrać z ich grona odpowiednią dla siebie na ten konkretny dzień, w którym będziemy robiły sobie zabieg. Może to być dla nas takie małe „domowe spa”. Czas wyciszenia i relaksu, nabrania energii i regeneracji.

Stosować je może, (Ba! Nawet powinien!) – każdy. Dlaczego?

Ponieważ maseczka działa szybciej i lepiej niż krem. Zwłaszcza wtedy, gdy odpowiednio przygotujemy skórę przed jej nałożeniem. Powinniśmy stosować ją regularnie i dobierać do teraźniejszych potrzeb. Jest to niezwykle ważne, ponieważ zdarza nam się kupić jeden kosmetyk, albo kupować go systematycznie, nie zwracając uwagi na to, że nasza cera wolałaby teraz dostać np. zastrzyk witamin, a nie kolejną dawkę nawilżenia.

Dostosuj właściwości do potrzeb

Jak podjąć decyzję, która maseczka będzie dla mnie odpowiednia? Czasami można do tego podejść intuicyjnie. Maseczki do przyrządzenia w domu nie zrobią nam krzywdy, nawet gdy się pomylimy, ale jest kilka prostych zasad, które pomogą ułatwić nam tę decyzję. Poniżej przedstawiamy podstawowy podział ze względu na specyfikę danego kosmetyku i jego właściwości:

  • nawilżające – skierowane są w zasadzie dla każdego i o każdej porze, zimą i latem. Skóra potrzebuje ciągłego nawilżenia, ponieważ cały czas wytraca wodę, zwłaszcza twarz jest podatna na wysuszające czynniki zewnętrzne oraz częste mycie i stosowanie wielu kosmetyków jednocześnie. Ten rodzaj zawiera najczęściej substancje mineralne. Dla osób z cerą o skłonnościach przetłuszczających się wskazane jest rzadsze stosowanie – np. raz w tygodniu, cerom suchym i wrażliwym poleca się częste – nawet kilka razy w tygodniu;
  • oczyszczające/detoksykujące – kolejny rodzaj maski, którą od czasu do czasu każdy powinien sobie przyrządzić.Posiadają one w swoim składzie składniki aktywnie dezynfekujące i oczyszczające skórę z toksyn np. węgiel aktywny i srebro koloidalne zawarte w Czarnej maseczce oczyszczającej – Perfect Skin. Tu zasada jest odwrotna – częściej powinny stosować je osoby o cerze tłustej i ze skłonnością do zapychania się porów, a rzadziej te z suchą, natomiast cera wrażliwa powinna stosować ten zabieg okazjonalnie, ponieważ silne działające składniki mogą ją podrażnić;
  • odżywcze/witaminowe – znów maska dla każdego, tym razem bez ograniczeń, nawet jeśli chodzi o rodzaj cery i jej skłonności. Są to tak zwane bomby witaminowe, często bazujące na ekstraktach z owoców lub warzyw, które są źródłem wielu drogocennych witamin i składników odżywczych, najbardziej polecane szarej i zmęczonej skórze, także tej odwodnionej i wymagającej wzmocnienia. Szczególnie dobre dla cer wrażliwych i naczynkowych, wtedy warto wybierać właśnie te wzmacniające;
  • regenerujące – łączą cechy nawilżające z odżywczymi, aby dać cerze po trochu wszystkiego, co ona od nas potrzebuje. Warto je robić wtedy, gdy nie możemy się dokładnie zdecydować, co jest nam w danej chwili niezbędne lub, gdy skóra jest w ogólnie dobrej kondycji i nie wykazuje konkretnych niedoborów w nawilżeniu czy odżywieniu. Możemy też skorzystać z ich zalet, gdy chcemy odświeżyć naszą twarz przed ważną imprezą, spotkaniem, wydarzeniem itp. Do przyrządzenie takiej maski przyda się nasza Zielona Herbata w kapsułkach, która ma także działanie antyoksydacyjne i łagodzące, a przepis znajdziesz tutaj;
  • łagodzące – polecane szczególnie cerze wrażliwej, ze skłonnościami do alergii. Posiadają właściwości nawilżające i kojące. Przydatne będą dla skóry, która odczuła silne działanie warunków atmosferycznych, np. po wakacjach – wysuszonej od słońca, wiatru lub zimą – dotkniętej mrozem. Tego typu okłady poleca się też w stanach alergii skórnej (w tym wypadku lepiej skonsultować się ze specjalistą) i wszelkiego rodzaju podrażnień. Alergicy niech uważają na rumianek – on także może uczulać.

Jak się przygotować przed położeniem maski?

Maseczki na twarz posiadają więcej dobroczynnych składników niż kremy i jak pisaliśmy wyżej – lepiej się wchłaniają i szybciej działają. Abyśmy mogli cieszyć się w pełni z ich właściwości przygotujmy odpowiednio skórę. Przed maseczką zmyjmy makijaż i umyjmy twarz żelem lub pianką, następnie warto wykonać peeling – odpowiednio dla nas dobrany (poczytacie o tym tutaj). Oczyszczona skóra i rozpulchniona za pomocą wody i peelingu lepiej wchłonie to, co oferuje nam maseczka.

Natomiast już po nałożeniu możemy zrobić sobie kompres, takie kosmetyki lepiej działają w ciepłych i wilgotnych warunkach, dlatego w przypadku niektórych masek powinniśmy skrapiać je na twarzy od czasu do czasu wodą, aby nie wyschły na niej całkowicie. Świetnym przykładem jest błoto z Morza Martwego, które dość szybko wysycha, a warto potrzymać je na skórze nieco dłużej. Jest to także typ maski oczyszczającej i jednocześnie odżywczej i leczniczej!

Kompres z ligniny, foli spożywczej i ciepłego zwilżonego ręcznika kładziemy bezpośrednio na maskę (w tej właśnie kolejności). Jeśli nie chcemy się tak unieruchamiać, to prostszym sposobem będzie robienie sobie zabiegu w trakcie kąpieli w ciepłej wodzie – to także pogłębi jego efekt.

Maski możemy robić o dowolnej porze, ale podobno jest teoria, która mówi, że lepiej sprawdzą się w okolicach godziny 18, gdy ciało przygotowuje się już do nocnego odprężenia i relaksu.

Maseczki, które wymieniłam powyżej możesz zakupić z rabatem, kontaktując się z nami 😉

 

, , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bez względu na to, czy chcesz dołączyć do naszego zespołu i promować zdrowe suplementy wśród swoich znajomych, czy tylko kupować je dla siebie z ogromną zniżką skontaktuj się z nami!