Nie daj się zakwasić!

30 maja 2017 Piękno Natury

Nie daj się zakwasić!

Zmęczenie, niestabilna masa ciała, problemy z trawieniem, zgaga. To tylko część objawów, które mogą oznaczać zakwaszenie organizmu. Z pozoru błahe dolegliwości , jeśli połączymy je z faktem nieodpowiedniej diety, jedzenia w pośpiechu oraz życia w zanieczyszczonym mieście, mogą okazać się dość poważnym problemem, który nie dość, że obciąży nasz organizm, to jeszcze wpłynie na nasz codzienny nastrój. Zakwaszenie może wprowadzać w stan uciążliwej irytacji, pogłębiać stres i prowadzić do permanentnego uczucia zmęczenia.

Optymalny zakres pH we krwi to 7,35-7,45, mimo że potrafi ona sama neutralizować nadmiar kwasu, to może dojść do przeciążenia tego systemu, a wtedy traci on swoje właściwości obronne. Narządami, które odpowiadają za odpowiedni poziom pH są nerki i płuca. Płuca pozbywają się złowrogich substancji poprzez wymianę tlenową i wydalanie dwutlenku węgla, natomiast nerki wydalają mocznik, który jest końcowym produktem przemiany białek.

Zakwaszony organizm to zatruty organizm

Jeśli nasza dieta obciąża organizm i jest bogata w potrawy, które posiadają odczyn kwaśny np. słodycze albo produkty pszeniczne to narządy te mogą spowolnić swoją pracę, co przełoży się na ogólny poziom kwasowości w naszym ciele. Gdy pH wykracza poza normę mówi się o zakwaszeniu organizmu. Czujemy się wtedy słabi, bez energii, mogą towarzyszyć nam takie dolegliwości jak zgaga, zaburzenia pracy jelit, a do tego dochodzą problemy ze snem, bóle głowy, pleców i stawów, mogą pojawić się zmiany skórne, infekcje i reakcje alergiczne. Jednym z objawów zaburzonej równowagi kwasowo-zasadowej jest problem z utrzymaniem odpowiedniej masy ciała, jeśli nie możemy zrzucić zbędnych kilogramów, a łatwiej nam się tyje, to warto się zastanowić nad zmianą diety i odkwaszeniem organizmu.

Jeśli chcesz sprawdzić, czy Twoje pH może być zagrożone, to przygotowaliśmy krótki test

Jakie są skutki zakwaszenia?

Prócz ogólnie złego samopoczucia, na które początkowo możemy nawet nie zwrócić uwagi, to podwyższony poziom kwasowości może dużo poważniej odbić się na naszym zdrowiu i przyczynić do poważnych schorzeń i chorób takich jak:

 • Demineralizacja tkanek
 • Mniejsza zdolność do:
  • regeneracji uszkodzonych komórek
  • usuwania toksyn
  • wchłaniania składników mineralnych i odżywczych
 • Nadciśnienie
 • Migrena
 • Cukrzyca
 • Zawały serca
 • Miażdżyca
 • Otyłość
 • Nowotwory

 

Temu wszystkiemu można zapobiec!

Nie czekajmy aż objawy dadzą nam silnie o sobie znać i przeobrażą się w choroby. Zadbajmy o równowagę kwasowo-zasadową wcześniej. Wprowadźmy do naszej diety dużo warzyw i owoców, zamieńmy makarony na kaszę, odłóżmy na bok słodycze i napoje gazowane, zmniejszmy ilość jedzonego nabiału oraz mięsa. Pijmy dużo wody, a prócz tego… warto skorzystać z oferowanej przez nas miesięcznej kuracji pH Body Balance. Nie tylko zadba o odkwaszenie organizmu, ale również oczyści go ze złogów szkodliwych substancji i metali ciężkich, które nieświadomie gromadzimy w sobie z powietrza, gleby i wody. pH Body Balance zawiera składniki aktywne, które neutralizują toksyczne związki, wspomagają ich wydalanie oraz regulują przemianę materii. Od razu odczujemy poprawę naszego nastroju, wyglądu skóry oraz doznamy więcej energii. Lepiej będziemy wchłaniać minerały z pożywienia, a problemy z wagą nie będą miały już miejsca. To chyba dobra lista powodów, dla których warto spróbować? Jeśli tak, to zacznij kurację od razu! Szybsza decyzja to szybsze efekty 😊

 

 

 

, , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bez względu na to, czy chcesz dołączyć do naszego zespołu i promować zdrowe suplementy wśród swoich znajomych, czy tylko kupować je dla siebie z ogromną zniżką skontaktuj się z nami!