Pielęgnacja nocną porą…

8 listopada 2017 Piękno Natury

Pielęgnacja nocną porą…

Po intensywnym dniu, wieczorem przychodzi czas na relaks i odpoczynek. Odpoczywa nasze ciało i nasz umysł. Jest to dla nich czas największej regeneracji i odbudowania utraconej wcześniej energii. Czy ktoś z nas nie lubi tych momentów, kiedy wiemy, że czas mamy tylko dla siebie? Ten czas należy się także naszej skórze. Ona również zasługuje na odpoczynek i regenerację po całodziennej aktywności.

Wiecie dlaczego kremy dzielimy na te do stosowania na dzień i te na noc? Przyczyna jest prostsza niż nam się może wydawać i wcale nie chodzi tu o zarobek producentów koncernów kosmetycznych. To nie jest kwestia marketingu, żeby kupić dwa kremy zamiast jednego. To jest w pełni świadome i uzasadnione działanie. Nasza skóra zupełnie innych składników potrzebuje w ciągu dnia, a zupełnie innych w nocy.

Pomyślałaś zapewne o kremach do swojej twarzy? I bardzo dobrze!

Ale nie tylko o nie chodzi. Skóra – odnosi się do całego ciała, to nie tylko twarz.

Pielęgnacja dzienna kontra nocna

Rano, gdy budzimy się, również powoli wybudza się cały nasz organizm i „przestawia” tryb funkcjonowania z nocnego na dzienny. Wszystkie procesy zaczynają się aktywizować i przygotowywać na cały dzień pracy. Tylko skóra właśnie w tym momencie postanawia pójść spać..

Skóra rano powinna zostać zabezpieczona przed szkodliwymi działaniami warunków zewnętrznych. Istotna jest także pora roku. Latem zdecydowanie nastawmy się na lżejsze kosmetyki i szybko wchłaniające się kremy, natomiast warto sprawdzić, czy mają one ochronę przed promieniowaniem słonecznym. Z kolei zimą lepiej użyć tych bogatszych w składniki nawilżające i tłustsze, bez dużej ilości wody w składzie, ponieważ mróz ściągnie ją na naszej skórze.

Kosmetyk na dzień powinien także współgrać z naszym makijażem (jeśli go wykonujemy) czym więcej chcemy na twarz nałożyć produktów rano, tym bardziej zadbajmy o to, by nie obciążały jej za bardzo i tworzyły niepotrzebnej „maski”.

Trochę inaczej jest wieczorem, gdy przygotujemy skórę na nocny odpoczynek. Wtedy warto zadbać, by kosmetyk spełniał inne funkcje niż ten w dzień. Ochrona przed czynnikami zewnętrznymi nie jest już tak istotna jak o poranku (no chyba że biwakujemy pod chmurką), warto się w tym czasie skupić na potrzebach indywidualnych naszej cery. Trzeba ocenić, czy potrzebuje ona nawilżenia, regeneracji, zastrzyku witamin, a może oczyszczenia i zrównoważenia.

Dokładne oczyszczenie podstawą nocnej pielęgnacji

Już w godzinach wczesnopopołudniowych, o 17-18, nasza skóra zaczyna przygotowywać się do snu i odprężać. Jej praca przestawia się z ochrony na regenerację i oczyszczanie. W ciągu dnia produkuje ona większą ilość sebum niż nocą, aby stworzyć naturalną barierę ochronną, natomiast w nocy pozbywa się nagromadzonych toksyn, oczyszcza, odnawia i regeneruję. Przyjmuje także więcej z tego, co jej podajemy. Dlatego wieczory są dobrą porą na wykonywanie różnych maseczek lub całych zabiegów.

Pierwszym etapem i najważniejszym jest jednak oczyszczanie. To właśnie brud nagromadzony w ciągu dnia powoduje na skórze najwięcej szkód. Warto oczyścić skórę od razu po powrocie do domu. Zwłaszcza, jeśli mamy zrobiony makijaż, zmyjmy go jak najszybciej. Produkty nakładane przed snem przyjmą się i zadziałają na dobrze oczyszczonej skórze, przyłóżmy więc do tego trochę naszej uwagi.

Kremy do stosowania na noc różnią się przede wszystkim intensywnością i ilością nagromadzonych składników aktywnych. Po prostu działają mocniej. To jest odpowiednia pora na te substancje, ponieważ skóra  jest w stanie przyjąć ich więcej, wiązania komórkowe rozluźniają się i dają przestrzeń do przyjęcia intensywniej działających składników. Pomocne tu będą różnego rodzaju oleje, masło shea, witaminy, szczególnie A i E. Skóra intensywniej oddycha, a krem łatwiej przedostaje się do głębszych warstw naskórka.

Ostatnim elementem jest dostosowanie kosmetyku do wieku. Warto sięgnąć po ten przeznaczony dla naszej kategorii, ponieważ będzie on lepiej sprzyjał naszej skórze. Oczywiście te przeznaczone do cery dojrzalszej będą zawierały więcej aktywnych, nawilżających i odmładzających składników, ale nie warto sięgać po nie za szybko, ponieważ młodszą cerę mogą one niepotrzebnie obciążyć.

My polecamy dla młodszych Pań kremy z serii Botanic!, natomiast do bardziej dojrzałej pielęgnacji mamy serię Perfect Beauty.

W obu kategoriach znajdziemy odpowiedni kosmetyki do stosowania rano i wieczorem. Pamiętajcie też, że decydując się na kosmetyki z jednej linii, pogłębiamy ich działanie, ponieważ składniki są tak dobrane, aby się nawzajem uzupełniać.

U nas oczywiście zakupy zawsze z odpowiednim rabatem!

Skontaktuj się z nami!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bez względu na to, czy chcesz dołączyć do naszego zespołu i promować zdrowe suplementy wśród swoich znajomych, czy tylko kupować je dla siebie z ogromną zniżką skontaktuj się z nami!