Składniki w kremach pożądane zimą…

15 listopada 2017 Piękno Natury

Składniki w kremach pożądane zimą…

Little beautiful girl

Zima to czas kiedy pogoda jest wyjątkowo surowa dla naszej skóry. Mimo iż zazwyczaj, ze względu na mróz, próbujemy cali się szczelnie i skutecznie zasłonić, to i tak niektóre części pozostaną choć w pewnym stopniu narażone na siarczyste podmuchy zimnego powietrza i duże zmiany temperatur, spowodowane zewnętrznym chłodem i suchym, ciepłym powietrzem w pomieszczeniach.

W takich warunkach bardzo łatwo jest zaniedbać skórę, która staje się przesuszona, spierzchnięta, matowa i zmęczona. Mogą pojawić się zaczerwienienia, pieczenie i podrażnienie. Nie jest to również dobre dla naszych naczyń krwionośnych, które są wtedy bardziej niż zwykle narażone na pękanie. Mowa tutaj przede wszystkim o twarzy, która znosi najwięcej i nie zasłonimy jej skutecznie. Są jednak inne sposoby, dzięki którym mamy szansę zabezpieczyć ją przed szkodliwymi czynnikami. Na pomoc przychodzą nam oczywiście odpowiednie kosmetyki…

Kremy do zadań specjalnych

Czym się różni krem, którego powinniśmy używać w okresie zimowym, od tego, którego używamy latem?

Po pierwsze konsystencją. Latem zależy nam na kremach lekkich, które szybko się wchłoną i nie będą zapychać naszych porów, a skóra będzie swobodnie oddychać. Zimą z kolei jest odwrotnie, krem ma nas skutecznie izolować od niekorzystnych warunków atmosferycznych, a więc powinien być zdecydowanie tłustszy. Zależność tu jest dość prosta, bo czym cera bardziej sucha i wrażliwa – tym krem bardziej tłusty. Z kolei dla naczynkowej wskazany będzie w kosmetyku dodatek witaminy C.

Oczywiście konsystencja bezpośrednio zależy od składu i proporcji w kremie. Z tego prawdopodobnie większość z nas, użytkowniczek, zdaje sobie sprawę, ale czy wiemy, jakich składników szukać w kosmetykach na porę zimową? Poniżej przedstawiamy Wam przygotowaną przez nas listę.

  • Zwróćmy uwagę na zawartość wody w kremie. Niech nie będzie jej za dużo, ponieważ na mrozie zamarznie i krem będzie pękał, szkodząc przy tym naszej skórze.

 

  • Witaminy, przede wszystkim A i E, chronią one przed starzeniem i promieniami UV. Przede wszystkim jednak posiadają właściwości nawilżające skórę i wzmacniają jej barierę ochronną. Znajdziemy je czasem ukryte w innych składnikach kremu, jak np. w oleju sojowym, który jest bogaty w witaminę E, oleju z nasion winogron, posiadającym je obie. W postaci czystej znajdziemy go w kremie Perfect Beauty. Wspomniana wcześniej witamina C jest także wskazana dla wzmocnienia naczyń krwionośnych.

 

  • Naturalne oleje i masła, czyli to, co sprawi, że krem będzie tłusty. Ich zadaniem jest stworzenie bariery ochronnej, skutecznie chroniącej przed czynnikami zewnętrznymi. Tutaj mamy szereg możliwości do wyboru, od tych nieco lżejszych jak wspomniany już olej sojowy po te cięższe jak np. olej kokosowy, arganowy. Z maseł najbardziej cenione jest masło shea, które zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe i witaminy, a także ma działanie kojące i lecznicze na różne podrażnienia, tutaj o nim pisaliśmy. Te składniki znajdziecie we wszystkich naszych kremach od Blue Nature.

 

  • Ekstrakt/olej z rokitnika zimą jest to szczególnie polecany składnik ze względu na swoje właściwości gojące i ochronne. Zawiera w sobie także flawonoidy, wysokie stężenie kwasów tłuszczowych i kwasu Omega-7, który jest naturalnym składnikiem lipidów skóry, które regulują równowagę wodno-tłuszczową skóry. Rokitnik zawiera też dużą ilość witamin A, C, E i K. Ten składnik znajduje się w kremach na dzień i noc naszej serii Botanic!

 

Najlepiej jeśli krem będzie zawierał składniki z każdej wymienionej grupy, a dodatkowo posiadał także ochronę przed promieniowaniem słonecznym, bo ono potrafi być zimą równie silne, jak i latem. Natomiast krem dobrany na noc może mieć większe stężenie wszystkich tych ekstraktów, ponieważ skóra wtedy lepiej je wchłonie i zregeneruje się po intensywnym dniu. (sprawdź ten artykuł).

Dobierając zimą odpowiedni krem do twarzy, nie zapominajmy także o reszcie naszego ciała, w tym szczególnie szyi, dekolcie i o ustach, które także trzeba dodatkowo nawilżać, aby nie pękały. Zima to surowy czas dla całego naszego organizmu, ale dzięki odpowiedniemu przygotowaniu się do niej, możemy uniknąć przykrych skutków niekorzystnych warunków pogodowych.

 

Jeśli zainteresowały Cię nasze produkty, to skontaktuj się z nami, aby otrzymać rabat! 😊

, , , , ,

Bez względu na to, czy chcesz dołączyć do naszego zespołu i promować zdrowe suplementy wśród swoich znajomych, czy tylko kupować je dla siebie z ogromną zniżką skontaktuj się z nami!